Ebben a leckében gyakorlunk és megalapozzuk az 1.szint második leckéjét.Az előző leckében több kompozíciós szabály alapot mutattam be, amik használatával tökéletesítheted a képalkotásodat. Ezek a sémák, olyan évezredekre visszanyúló szabályokra mutatnak amik, az élet minden területén is felfedezhetőek. Kezdve egy hópihe tökéletes kristályszerkezetétől, a virágok tökéletes felépítéséig, a természet alkotta lélegzetelállító csodákig, amik ihletet adtak az emberkéz alkotta kreálmányoknak. Ha megnézitek az általam képviselt képalkotó stílust, láthatjátok, hogy a perspepktikus térábrázolás jellemző a képeimre. Városképeket, hangulatokat rajzolok. Az alapot minden képemnél a szerkezet adja meg, ami a komponálás után a perspektivikus felépítést igényel. Ebből próbálok átadni most egy eszenciát. Az épületek dinamikája, arányai, harmóniája is mind-mind szabályokra épülnek, ugyanolyan kompozíciót igényelnek mint egy rajz, vagy festmény. És ahogy az épületeket is megszerkesztik, úgy a perspektívikus ábrázolást is meg kell szerkesztenünk. Így mondhatni mindegy, milyen szinten vagy a rajzolás terén, ha megtanulod az alapfogásokat, kellő gyakorlás után működni fog.
Gömböt és hengert, valamint bármely testet akár ki lehet szerkeszteni perspektívikus ábrázolással
Az alábbi feladatok mind mind tartalmaznak perspektivikus szerkesztéseket amiben az alapformákat elemezzük és szerkesztjük ki.
Ezek az építőkövek, amelyek összekapcsolják a művészetet a matematikával és a
harmóniával. A kockológia egy titokzatos rendszer, amely lehetővé teszi
számodra, hogy a tér és az arányok mestere legyél. Fedezd fel a vonalak
és a formák összefonódását, és láthatod, hogy hogyan épül fel a
művészeti alkotások alapja. A kockológia segít neked, hogy pontos és
precíz munkát végezz, hogy az alkotásaidban egyensúly és harmónia
uralkodjon. Hozz létre struktúrákat és értelmezhető kompozíciókat, és
éld át a művészi folyamat szépségét a kockológia segítségével.
Ismétlés a tudás alapja.
Az alábbi videóban bemutatok pár kompozíciós képfelosztást, és rajzolok is hozzájuk képet, hogy könnyebben megértsétek a képkomponálás lehetőségeit.
Ebben a videoban bemutatom a perspektíva használatával az alaptestek szerkesztését. Megmutatom, hogy épül fel egy városkép, perspetívikus nézetben, az alap mértani testeket használva szerkezetnek.
Feladat: próbáld meg te is lerajzolni ezt a stilizált városképet, vagy bármilyen hasonló kompozíciót perspektívikus szerkesztéssel.